Nasıl Muayene Olurum
09 Şubat 2024

Nasıl Muayene Olurum?
Sağlık Bakanlığı (MHRS) Merkezi Hastane Randevu sisteminden telefon ile veya Web üzerinden randevu alabilirsiniz. Doktorlarımızın çalıştıkları poliklinik ve günlerini gösterir çalışma listelerini https://seferihisardh.saglik.gov.tr/ web adresinden “HASTA BİLGİLENDİRME” menüsünden öğrenebilirsiniz. Randevusuz muayene sayısı kontenjanlarımız ile sınırlı olduğundan randevu alarak muayene olmayı tercih ediniz. Ücretli muayene olacaksanız vezneye uğrayarak, muayene ücretini yatırınız ve size verilen evrakla muayene olacağınız polikliniğe uğrayınız. Kayıt görevlilerinin sorduğu T.C. kimlik numarasını, adres ve telefon bilgilerini tam ve doğru olarak vermeniz size daha kaliteli hizmet sunmamız ve geri bildirimde bulunabilmemiz için önemlidir. Hastanemiz polikliniklerine kayıt işlemleri T.C. kimlik numarası girilmeden yapılamamaktadır. Lütfen hastanemize gelirken T.C. kimlik numaralı kimlik kartı ile müracaat ediniz.

Nasıl Randevu Alabilirim?
Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) vatandaşların internet üzerinden randevu almasına olanak sağlıyor. İnternet üzerinden ya da Alo 182‟yi arayarak hastane randevusu alabilirsiniz.

MHRS Randevu alma ana kanalları şu şekildedir:
ALO 182 Çağrı Merkezi, MHRS web sitesi (https://www.hastanerandevu.gov.tr / https://.mhrs.gov.tr)

MHRS’den randevu almak için; daha önceden üyelik kaydınız yok ise „„Randevu Al‟‟ butonuna tıkladıktan sonra gelen ekrandan „„Üye Ol‟‟ seçeneğini tıklayarak üyelik işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer üyeliğiniz mevcut ise kimlik numaranız ve şifrenizle istediğiniz hastane ve hekimi seçerek randevunuzu oluşturabilirsiniz. Dilerseniz MHRS mobil uygulamasını telefonunuza indirerek de üyelik oluşturabilir ve kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak randevunuzu alabilirsiniz.

Randevunuzdan en az 15 dakika önce randevu aldığınız poliklinik önünde bulunmalısınız. MHRS sistemi üzerinden aldığınız randevuyu son 15-20 dakikaya kadar iptal edebilirsiniz. MHRS randevunuzu iptal etmek için önce MHRS randevu sayfasından TC kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yapmalısınız. Randevunuzu iptal etmek için aşağıdaki seçenekleri kullanabilirsiniz.

MHRS web sitesi (https://www.hastanerandevu.gov.tr / https://.mhrs.gov.tr) adresinden randevu al bölümüne girdiğinizde, kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra ekranın üst bölümünde yer alan „„Randevu Geçmişi‟‟ kısmından randevunuzu görebilir, iptal etmek istediğiniz randevunun sağ tarafındaki „„İptal Et‟‟ butonuna basarak randevunuzu iptal edebilirsiniz. Akıllı cihazınızdan MHRS Mobile giriş yaptıktan sonra açılan ekranda „„Randevu Geçmişi‟‟ kısmından randevunuzu görebilir, iptal etmek istediğiniz randevunun sağ tarafındaki „„İptal Et‟‟ butonuna basarak randevunuzu iptal edebilirsiniz. ALO 182 çağrı merkezini arayarak da bilgi güvenliği kapsamında sorulan sorulara doğru cevap vermeniz halinde randevu iptal işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.