Başhekim Yardımcısı
24 Mayıs 2024

bashekimyardimcisi.png          


Opr. Dr. Halime Şen SELİM

11.11.1983 İzmir doğumlu evli ve iki çocuk annesidir. İlk ve orta öğrenimimi onur derecesiyle İzmir’de tamamlamıştır. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrenimim sonrası TUS sınavında 68,806 puanla İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Kadın Hastalıkları ve Doğum ihtisasına başlamış ve 2013 tarihi itibariyle uzman doktor ünvânını almıştır.

Uluslararası ve ulusal hakemli dergilerde ve çok sayıda bilimsel yayını bulunmaktadır. Uzmanlık sonrası; bilimsel çalışmalara ve çeşitli kongre, toplantı ve mesleki eğitimlere katılarak mesleki gelişimine devam etmektedir.

2. düzey Ultrasongrafi, Laparoskopi kurslarını, kozmetik jinekoloji eğitimlerini tamamlamıştır. TJOD bilimsel toplantılarında sunumlar gerçekleştirmiş, dernek bülteni yazmış ve çeşitli kongrelerde sözlü sunumlar yapmıştır. Sağlık bakanlığı, Acil obstetrik bakım kursunu tamamlamıştır. Sağlık bakanlığının; Avrupa Birliği ile ortak projesi olan  Hasta Kan Yönetimi projesinde eğitimini tamamlamış katılım sertifikası almış ve bakanlık tarafından eğitici seçilerek Ankara’ya davet edilmiştir. Ardından aynı projenin eğitici eğitimlerini de tamamlayarak Hasta Kan Yönetimi projesi Eğitici Sertifikası almıştır. Doğum, sezaryen, plasenta previa gibi yüksek riskli sezaryen, histerektomi, adneksiyel kitle operasyonları, TOT, minisling, kompartman onarımları gibi ürojinekolojik operasyonlar, kozmetik jinekoloji operasyonları, vajinismus terapisi, histeroskopi gibi operasyonları severek yapmaktadır.