Ulaşım
14 Aralık 2023Seferihisar'a Havayolu İle Ulaşım
Seferihisar’a uçak yolculuğu ile gitmek isteyen ziyaretçilerin, Adnan Menderes Havalimanı’nı kullanmaları gerekmektedir. İlçe, havalimanına ortalama 55 km’dir ve iki mesafe arası yolculuk ortalama 1 saat sürmektedir. Havaalanından çıktıktan sonra, İZBAN hattını kullanarak Cumaovası durağında inmeniz gerekmektedir. Buradan, Seferihisar'a giden 829 no'lu eshot otobüs hattını kullanarak ilçe merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanı ile Seferihisar arası toplu taşıma ile yolculuk ortalama 1 saat sürmektedir.

İzmir Otogar’dan Seferihisar’a Ulaşım
İzmir Otogar’dan Seferihisar’a direkt ulaşım imkânı yok. Otogardan Seferihisar’a ulaşmak için Fahrettin Altay Aktarma Merkezi’ne ya da Seferihisar’a belediye otobüs seferinin yapıldığı Cumaovası İZBAN İstasyonu’na gitmek gerekmektedir.

Seferihisar'a Toplu Taşıma İle Ulaşım
Hastanemize toplu taşıma araçları ile gelmek için; İzmir Fahrettin Altay ve merkezden kalkış yapan 985-975-675-732-778-829-640 no'lu eshot ve iztaşıt otobüs hatlarını kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Seferihisar'a Özel Araç İle Ulaşım
İzmir şehir merkezine yaklaşık 45 km uzaklıkta bulunan Seferihisar ilçesine özel araba ile yolculuk ortalama 45-50 dakika sürmektedir. İzmir’den geliyorsanız, Çeşme otobanından Çeşme yönüne doğu ilerlemeniz gerekmektedir. Ardından Güzelbahçe - Seferihisar yolunu kullanarak ilçeye ulaşım sağlayabilirsiniz. İstanbul ile Seferihisar arası mesafe yaklaşık 600 km’dir ve iki mesafe arası yolculuk ortalama 5 saat sürmektedir. İstanbul - İzmir otobanını kullanarak İzmir’e geldikten sonra Çeşme otobanından Güzelbahçe - Seferihisar yolunu takip edebilirsiniz. Ankara ile Seferihisar arası mesafe ortalama 650 km’dir. Özel araba ile yolculuk ortalama 6-7 saat sürmektedir. Ankara - İzmir otoyolunu kullanarak İzmir’e geldikten sonra Güzelbahçe ve Seferihisar tabelalarını takip ederek ilçeye ulaşım sağlayabilirsiniz.